Výfukový systém

Výfukový systém slouží ke snižování hluku, který motor vytváří při spalování paliva a následném odvodu spalin přes katalyzátor a zabraňuje pronikání nežádoucích plynů do ovzduší a měl by přispívat k maximálnímu výkonu motoru, při minimální spotřebě paliva.

Jelikož se jedná o jednu z nejvíce namáhaných částí automobilu, která pracuje v extrémních podmínkách, jako jsou velké rozdíly teplot, dochází často k jejímu opotřebení.

Jak poznat špatný výfuk?

  • auto je hlučnější
  • větší spotřeba paliva
  • má menší výkon
  • klepání uvolněné části

Montáž a oprava výfuků

Montáž nových výfuků provádíme dle náročnosti od 30 minut do cca 2 hodin. U náročnějších oprav se může tato doba prodloužit. Lze opravit i stávající výfuk, pokud stav a cena opravy bude ještě rentabilní. Cena výměny popř. opravy výfuku se stanoví také dle náročnosti a pohybuje se v rámci sazby pro mechanické páce. Přesnou částku za výměnu nebo opravu vám vždy sdělíme před započetím prací.

Můžete si zakoupit výfuk u nás, dodáváme výfuky firem Bosal, Walker, Starline, a podle potřeby i další. Lze také zakoupit výfuk ve značkovém servisu, ovšem s patřičnou nálepkou originality a za cenu podstatně vyšší.

Včasná kontrola výfukového systému

Uvolněný výfuk může v „lepším případě“ poškodit podvozek vozidla, v horším zapříčinit nehodu, nebo ohrozit řidiče jedoucího za vámi. Nechte si proto u nás ZDARMA výfukový systém nejméně jednou do roka překontrolovat.

Sazba pro mechanické práce je 200 Kč/hod. s DPH.